O nás

ViaHuman –  harmonizovaná voda i kreativní dílna

Projekt s názvem ViaHuman vznikl v roce 2014 s předsevzetím vyvíjet produkty, které zlepšují lidský život. Základní myšlenkou bylo využití fenoménu paměti vody, možnosti jejího programování pomocí polodrahokamů, barev,  světla a geometrie tvaru. Při navrhování využíváme povědomí o práci Masaru Emota i Viktora Schaubergra, posvátné geometrii a  významu symboliky. Lidské tělo je tvořeno z velké části vodou a ta má schopnost přijímat informace a energii ze svého okolí – má paměť.

Prvním produktem se stal průtokový harmonizér vody,který byl vyvíjen 2 roky a je originálním řešením kvality vody. Postupně přicházely další podněty a inspirace,které vedly k dalším produktům určeným k revitalizaci vody. Karafy a poháry vznikají z ručně foukaného skla a přírodních polodrahokamů. Výsledné variace vzhledů a designů odrážejí povědomí o působení  Zlatého řezu, posvátné geometrie  a colorterapie. Jako většina nových věcí si i naše karafy a poháry prošly docela trnitou cestou, než se našla správná „know-how“. Proud inspirace se tím nevyčerpal a přicházely další nové nápady,které už souvisely nejen s harmonizací vody.

Trávit denně čas ve sladěném prostředí má zřejmý vliv na osobní  vnímání kvality života jednotlivcem. Toto povědomí se pro nás stalo trvalou inspirací k tvoření interiérových doplňků s relaxačním dosahem a celostním působením. Smyslem je vytvářet předměty, které podporují vytvoření relaxačních zón v domácím nebo pracovním prostředí.

Svícny vycházející z tvaru koule spojují energii ohně, polodrahokamů a skla jsou příkladem, jak lze doplnit a rozzářit interiér. Dokonalost tvaru koule  využíváme i při tvoření orbů-těžítek-sněžítek, které jsou skvělou pomůckou pro relaxačně-meditační chvilky.

Při svém tvoření klademe důraz na výhradně ruční výrobní techniky, osobní výběr polodrahokamů, pečlivost zpracování a originalitu. Jen takové pojetí je zárukou správného produktu ViaHuman. Naše věci vznikají v kreativní domácí dílně v Šumicích na Slovácku v podhůří Bílých Karpat. Tvoříme v malých sériích, nespěcháme, nechceme „růst a dělat byznys“, naše věci nemají být komerčním masovým produktem. Naše výrobky tvoříme s pečlivostí, zaujetím a nezbytnou pokorou k osobnosti uživatele.

Způsob přijetí jejich energie bude na vás.

 

Richard Synčák

 

Uplynulý rok a půl jsem intenzivně věnoval vývoji zcela nového výrobku  pro podporu kvalitnějšího života – Flowdiscu.

Více  informací o působení a používání nového výrobku FLOW DISC najdete na webové stránce humanrelax.com

Recenze na heuréka.cz

[heureka-recenze-obchodu limit=“7″]

Karafa ViaHuman Crystal
Karafa ViaHuman Crystal
Křišťálový pohár
Křišťálový pohár
Svícen Rainbow a Fire
Svícen Rainbow a Fire