O nás

ViaHuman –  harmonizovaná voda i kreativní dílna

Projekt s názvem ViaHuman vznikl v roce 2014 s předsevzetím vyvíjet produkty, které zlepšují lidský život. Základní myšlenkou bylo využití fenoménu paměti vody, možnosti jejího programování pomocí polodrahokamů, barev,  světla a geometrie tvaru. Při navrhování využíváme povědomí o práci Masaru Emota i Viktora Schaubergra, posvátné geometrii a  významu symboliky. Lidské tělo je tvořeno z velké části vodou a ta má schopnost přijímat informace a energii ze svého okolí – má paměť.

Prvním produktem se stal průtokový harmonizér vody,který byl vyvíjen 2 roky a je originálním řešením kvality vody. Postupně přicházely další podněty a inspirace,které vedly k dalším produktům určeným k revitalizaci vody. Karafy a poháry vznikají z ručně foukaného skla a přírodních polodrahokamů. Výsledné variace vzhledů a designů odrážejí povědomí o působení  Zlatého řezu, posvátné geometrie  a colorterapie. Jako většina nových věcí si i naše karafy a poháry prošly docela trnitou cestou, než se našla správná „know-how“. Proud inspirace se tím nevyčerpal a přicházely další nové nápady,které už souvisely nejen s harmonizací vody.

Trávit denně čas ve sladěném prostředí má zřejmý vliv na osobní  vnímání kvality života jednotlivcem. Toto povědomí se pro nás stalo trvalou inspirací k tvoření interiérových doplňků s relaxačním dosahem a celostním působením. Smyslem je vytvářet předměty, které podporují vytvoření relaxačních zón v domácím nebo pracovním prostředí.

Svícny vycházející z tvaru koule spojují energii ohně, polodrahokamů a skla jsou příkladem, jak lze doplnit a rozzářit interiér. Dokonalost tvaru koule  využíváme i při tvoření orbů-těžítek-sněžítek, které jsou skvělou pomůckou pro relaxačně-meditační chvilky.

Při svém tvoření klademe důraz na výhradně ruční výrobní techniky, osobní výběr polodrahokamů, pečlivost zpracování a originalitu. Jen takové pojetí je zárukou správného produktu ViaHuman. Naše věci vznikají v kreativní domácí dílně v Šumicích na Slovácku v podhůří Bílých Karpat. Tvoříme v malých sériích, nespěcháme, nechceme „růst a dělat byznys“, naše věci nemají být komerčním masovým produktem. Naše výrobky tvoříme s pečlivostí, zaujetím a nezbytnou pokorou k osobnosti uživatele.

Způsob přijetí jejich energie bude na vás.

 

Richard Synčák

Recenze na heuréka.cz

 • Velice ochotny personal a rychly kontakt po emailu
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 1 týdnem
 • Krásný kvalitní a ručně vyrobený produkt, bezpečné doručení, spokojenost
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 2 měsíce
 • Nikde jinde nedostupný prvek. Výborná funkce e-shopu.
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 5 měsíců
 • Veľmi pekný a kvalitný tovar mi bol dodaný veľmi rýchlo. Veľmi dobrá komunikácia s dodávateľom.
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 6 měsíců
 • Výber tovaru a jeho ponuka na webovej stránke, jej spracovanie s popisom nás dobre zorientovali a boli odpoveďami na otázky, ktoré sme s nakupovaním tovaru a jeho výberom mali. Máme od Vás už v rodine karafy na vodu, s ktorými sme veľmi spokojní a ktoré sú pre nás potešením pre telo i pre dušu. Nákup bol uskutočnený rýchlo. So službami sme veľmi spokojní. prajeme veľa spokojných klientov.
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 11 měsíců
 • Krásné zboží, dobrá komunikace. Spolehlivý.
  Datum: před 12 měsíců
 • Mé zkušenosti jsou opakované - vždy naprosto spolehlivé dodání zboží bez vady, komunikace výborná. Výrobky skvělé kvality a s Duší. Vřele doporučuji
  Hodnocení: 5/5 | Datum: před 1 rokem
Karafa ViaHuman Lavender
Karafa ViaHuman Lavender
Karafa ViaHuman Crystal
Karafa ViaHuman Crystal
Křišťálový pohár
Křišťálový pohár
Svícen Rainbow a Fire
Svícen Rainbow a Fire
Těžítko ametyst 60mm
Těžítko ametyst 60mm