Harmonizační karafy

Jak vznikaly karafy  ViaHuman

První návrhy na tvar a vlastně celkově to jak má karafa vypadat a fungovat začaly vznikat na jaře roku 2015. Spojení harmonizujícího tvaru a k tomu orgonitu, jako zdroje pozitivní energie nám přišlo zajímavé a pro vodu  správné.

Ve skutečnosti vznikl návrh základního tvaru  jak se říká „na první dobrou“. V tom tvořivém okamžiku si všechno sedlo. Vzpomínka na ten moment je vždy spojena s pocitem „husí kůže“, jako se to někdy stává při stavu napojení se. Ve slovenčině pro to existuje krásný výraz – zimomriavky – pocit, kdy tělo podvědomě reaguje na kontakt s jemněhnotnou energií.

Proces,který pak trval několik měsíců je období,na které bychom raději zapoměli.Problémy při výrobě sklářské formy a hledání sklárny,která by dokázala vůbec tvar vyrobit to byly peripetie,které se  daly překonat. Trvalo to půl roku učení se, co lze se sklem vůbec dělat,objíždění skláren, jednání,vzorování.Český křišťál,lesní sklo,borosilikátové sklo – tohle všechno jsme postupně vyzkoušeli.

Na podzim, ve chvíli kdy jsme měli v rukou krásné skleněné korpusy,mysleli jsme si,že je vyhráno. Opak byl pravdou. Kdo se zabývá orgonity bude souhlasit,že je to druh techniky,která má svá úskalí.Učili jsme se za pochodu a někdy to dost bolelo.Nápadů, jak „to udělat“ bylo spoustu. Hodně jsme jich vyzkoušeli a hodně se naučili, ale výsledek se stále nedostavoval. Skutečně to byly desítky karaf, které nám při hledání vlastního „jak to dělat“ z různých důvodů praskaly, až nám z toho někdy bylo do breku.

Trvalo to dalšího půl roku, než jsme našli způsob – můžeme říkat technologii, jak vytvořit karafu, která bude krásná, energetizačně funkční a bezpečná, bez rizika prasknutí.

Od léta 2016 tak postupně vznikaly karafy orgon blue, green a gold. Další varianty karaf jako rainbow, rose a historical glass přišly později. Letošní novinkou pak je křišťálová karafa a karafou číslo osm je basic, v podstatě jakýsi návrat ke kořenům. Karafy jsou spojení tří základních věcí –  jiskrného křišťálového skla, energie kamenů a naší každodenní pečlivé ruční práce v domácím ateliéru v Šumicích u Uherského Brodu.

Naše karafy vodu energeticky čistí a vracejí vodě její přirozený přírodní charakter. Pravidelné pití takové vody je prospěšné po všech stránkách.

Harmonizovaná voda prospívá každému, bez ohledu na to zda jde o ezoterika, vegana nebo „normálního“ člověka, který tráví čas prací v kanceláři a po práci rád griluje nebo chodí na pivo.

Trochu „teorie“ o paměti vody

Voda  má schopnost měnit strukturní uspořádání svých molekul – zvaných  klastry, a do těchto uspořádání ukládat informace. Přeloženo do běžného jazyka může voda načítat, vnímat,absorbovat vjemy z okolí. Prostě dokáže kopírovat a pamatovat si.

Paměť vody, názorně popsal svou prací japonský vizionář Masaru Emoto. U ledových krystalů Masaru Emota je vidět obrovský rozdíl  u vody z řádu v porovnání s vodou z přírodních zdrojů.

Změny, které voda prodělá, než se dostane k naší vodovodní baterii jsou zarážející, přestože je vlastně také původně čerpána z přírodního zdroje. Působení přírody jistě nelze nikdy zcela nahradit. Harmonizací rozumíme procesy, které mají za cíl přiblížit energetickou hodnotu a strukturu vody z řádu na úroveň přírodní pramenité vody.

Vodě je potřeba dát pozitivní vjem-informaci, kterou si do sebe vtáhne. Smyslem naší karafy je vodu oživit a obnovit její energii ji tak, aby byla dobře přijímána buňkami živých organismů.

Tvar  karafy ViaHuman je navržený tak, aby  velikost a vzájemné poměry  jednotlivých stupňovitých částí karafy odpovídaly přírodní zákonitosti známé jako Zlatý řez.

Informační a energetická kvalita běžné kohoutkové vody se během několika minut v karafě zregeneruje a harmonizuje.

Vedle vlivu na vodu jsou naše karafy krásným důkazem zručnosti českých sklářů. V kombinaci s orgonitem tvoří originální, kompletně ručně vyráběný artefakt.