Harmonizační karafy ViaHuman

„Příběh“  karaf  ViaHuman

Smyslem všech našich karaf je vodu energeticky čistit,vracet vodě její přirozený přírodní charakter a obohatit vodu o pozitivní informace.

Spojením smysluplného tvaru,nádherných přírodních polodrahokamů, jiskrného  lesku skloviny český křišťál a energetického elementu poctivé ruční práce vznikají karafy s logem ViaHuman.

Návrh základního tvaru  vznikl, jak se říká „na první dobrou“. V tom tvořivém okamžiku se všechno propojilo a přišla inspirace. Dochází k tomu při pobytu v hladině alfa, po těle běží nepopsatelný pocit – ve slovenčině pro to existuje krásný výraz – zimomriavky – pocit, kdy tělo podvědomě reaguje na kontakt s jemnou energií.

Proces, který se tímto nastartoval, běžel v roce 2015 několik měsíců, a je to období,na které bychom možná raději zapomněli. Problémy při výrobě sklářské formy a hledání sklárny, která by dokázala vůbec tvar vyrobit to byly peripetie, které se  daly překonat. Trvalo to půl roku učení se, co lze se sklem vůbec dělat, objíždění skláren, jednání,vzorování.Český křišťál,lesní sklo,borosilikátové sklo – tohle všechno jsme postupně vyzkoušeli.

Na podzim, ve chvíli kdy jsme měli v rukou první krásné karafy, zdálo se, že je vyhráno. Opak byl pravdou. Kdo se zabývá orgonity bude souhlasit,že je to druh techniky, která má svá úskalí. Učili jsme se za pochodu a někdy to dost bolelo. Nápadů, jak „to udělat“ bylo spoustu. Hodně jsme jich vyzkoušeli a hodně se naučili, ale výsledek se stále nedostavoval. Skutečně to byly desítky karaf, které nám při hledání vlastního „jak to dělat“ z různých důvodů praskaly a chuť pokračovat se vytrácela.

Trvalo to dalšího půl roku, než jsme našli způsob – můžeme říkat technologii, jak vytvořit karafu, která bude krásná i revitalizačně funkční a bezpečná, bez rizika prasknutí.

Od léta 2016 tak postupně vznikaly karafy orgon blue, green a gold. Další varianty karaf jako rainbow, rose, crystal a historical glass jsme vyvinuli v dalších letech.

V roce 2019 jsme se začali zabývat navrhováním designů s použitím nových „živějších“ materiálů. Květiny,bylinky, dřevo a další přírodní materiály daly vzniknout designu karafy oakwood&crystals.

Další období přineslo inspiraci k vytvoření designů s pyramidální geometrií, s použitím zlata a sluneční symbolikou – Aurum a Sixth Sense.

Současně vnímáme důležitost domácího a pracovního prostředí,ve kterém žijeme a jeho vliv na lidské fungování.Chceme,aby vzhled našich karaf,vedle jejich energetizační funkce,tvořil přirozený prvek různých druhů interiérů.

Momentálně nabízíme karafy se sklovinou ve třech barevných modifikacích – pure, blue a historical glass.

 

Trochu „teorie“ o paměti vody

Voda  má schopnost měnit strukturní uspořádání svých molekul – zvaných  klastry, a do těchto uspořádání ukládat informace. Přeloženo do běžného jazyka může voda načítat, vnímat,absorbovat vjemy z okolí. Prostě dokáže kopírovat a pamatovat si.

Paměť vody, názorně popsal svou prací japonský vizionář Masaru Emoto. U ledových krystalů Masaru Emota je vidět obrovský rozdíl  u vody z řádu v porovnání s vodou z přírodních zdrojů.

Změny, které voda prodělá, než se dostane k naší vodovodní baterii jsou zarážející, přestože je vlastně také původně čerpána z přírodního zdroje. Působení přírody jistě nelze nikdy zcela nahradit. Harmonizací rozumíme procesy, které mají za cíl přiblížit energetickou hodnotu a strukturu vody z řádu na úroveň přírodní pramenité vody.

Vodě je potřeba dát pozitivní vjem-informaci, kterou si do sebe vtáhne. Smyslem naší karafy je vodu oživit a obnovit její energii ji tak, aby byla dobře přijímána buňkami živých organismů.

Tvar  karafy ViaHuman je navržený tak, aby  velikost a vzájemné poměry  jednotlivých stupňovitých částí karafy odpovídaly přírodní zákonitosti známé jako Zlatý řez.

Informační a energetická kvalita běžné kohoutkové vody se během několika minut v karafě zregeneruje a harmonizuje. Voda vyniká jemnější chutí, je označovaná jako nasládlá a velmi dobře se pije.

Používání karafy se projevilo pozitivně na stavu aury. Testování proběhlo ve spolupráci s Oázou Halenkovice a výsledek najdete zde.