Harmonizační pohár

Inspirací k vytvoření prvního ze sady našich pohárů byl jeden ze zákazníků. Zajímala ho možnost harmonizovat si nějakým způsobem nikoliv vodu, ale zelený čaj – svůj zamilovaný nápoj. K tomu karafy nejsou vhodné,takže před námi stanula výzva ve smyslu hledání nových vhodných  materiálů,testování a vyřešení, jak do celkového designu zakomponovat Zlatý řez.

Jako při každém vývoji byla cesta plná překážek a slepých uliček. Byly chvíle,kdy už naši  sklářští mistři nezvedali telefony a neměli chuť řešit další naše nové nápady. Spousta pokusů a vzorků skončilo v koši či zapomění a jednalo se o skutečnou „cestu“. Výsledek se nakonec dostavil a sami se můžete přesvědčit jak se nám to povedlo.

Naše poháry ViaHuman s orgonitem jsou určeny pro energetizaci a harmonizaci vody a jiných tekutin,které vodu obsahují. Při jejich tvoření spojujeme několik prvků, které  dokáží  pozitivně ovlivnit biologickou prospěšnost vody.

Je to působení Fibonacciho posloupnosti neboli Zlatého řezu. Tento prostorový princip je skutečným „principem života“ a můžeme jej  vysledovat ve tvarech rostlin a zvířat. Zlatý řez se skrývá v kaskádovitých stupních vnitřního tvaru poháru, který vyniká zejména u ledového poháru. Varianty pohárů s přírodními kameny naopak mají svůj zlatý řez částečně ukrytý za stěnou kamenů. Orgonit ve spodní části pohárů doplňuje použité křišťály, ametysty a růženíny. Ve výsledku  je pohár  nejen účinným prostředkem pro harmonizaci vody, ale také krásným ručně vyráběným designovým doplňkem.

Nejkvalitnější české borosilikátové sklo značky Simax umožňuje použití pohárů pro úpravu čajů,kávy nebo jiných horkých nápojů.