Harmonizační karafy

Jak vznikaly karafy  ViaHuman

Spojením smysluplného tvaru,nádherných přírodních polodrahokamů, jiskrného  lesku skloviny český křišťál a energetického elementu poctivé ruční práce vznikají karafy s logem ViaHuman.

Návrh základního tvaru  vznikl, jak se říká „na první dobrou“. V tom tvořivém okamžiku se všechno propojilo a přišla inspirace. Určitě to každý někdy zažil. Dochází k tomu při pobytu v hladině alfa, po těle běží nepopsatelný pocit – ve slovenčině pro to existuje krásný výraz – zimomriavky – pocit, kdy tělo podvědomě reaguje na kontakt s jemnou energií.

Proces,který se tímto nastartoval, běžel v roce 2015 několik měsíců, a je to období,na které bychom možná raději zapomněli. Problémy při výrobě sklářské formy a hledání sklárny,která by dokázala vůbec tvar vyrobit to byly peripetie,které se  daly překonat. Trvalo to půl roku učení se, co lze se sklem vůbec dělat,objíždění skláren, jednání,vzorování.Český křišťál,lesní sklo,borosilikátové sklo – tohle všechno jsme postupně vyzkoušeli.

Na podzim, ve chvíli kdy jsme měli v rukou krásné skleněné korpusy,mysleli jsme si,že je vyhráno. Opak byl pravdou. Kdo se zabývá orgonity bude souhlasit,že je to druh techniky,která má svá úskalí.Učili jsme se za pochodu a někdy to dost bolelo.Nápadů, jak „to udělat“ bylo spoustu. Hodně jsme jich vyzkoušeli a hodně se naučili, ale výsledek se stále nedostavoval. Skutečně to byly desítky karaf, které nám při hledání vlastního „jak to dělat“ z různých důvodů praskaly a chuť pokračovat se vytrácela.

Trvalo to dalšího půl roku, než jsme našli způsob – můžeme říkat technologii, jak vytvořit karafu, která bude krásná i revitalizačně funkční a bezpečná, bez rizika prasknutí.

Od léta 2016 tak postupně vznikaly karafy orgon blue, green a gold. Další varianty karaf jako rainbow, rose a historical glass přišly později. Novinkou roku 2018 byla křišťálová karafa a karafa basic, v podstatě jakýsi návrat ke kořenům a současně velmi kreativní záležitost.

V roce 2019 jsme se začali zabývat navrhováním designů s použitím nových „živějších“ materiálů. Květiny,bylinky, dřevo a další přírodní materiály daly vzniknout designu karafy oakwood&crystals.

V roce 2020 začal vývoj na karafě s použitím zlata a sluneční symbolikou – Aurum….dokončena byla v roce 2021 současně se zařazením karafy basic z českého křištálu s lehce namodralým odstínem.

Současně vnímáme důležitost domácího a pracovního prostředí,ve kterém žijeme a jeho vliv na lidské fungování.Chceme,aby vzhled našich karaf,vedle jejich energetizační funkce,tvořil přirozený prvek různých druhů interiérů.

Smyslem všech našich karaf je vodu energeticky čistit,vracet vodě její přirozený přírodní charakter a obohatit vodu o léčivé informace.

Revitalizovaná voda prospívá každému, bez ohledu na to zda jde o vegetariána,ezoterika nebo „normálního“ člověka, který po práci rád griluje nebo chodí na pivo.

 

Trochu „teorie“ o paměti vody

Voda  má schopnost měnit strukturní uspořádání svých molekul – zvaných  klastry, a do těchto uspořádání ukládat informace. Přeloženo do běžného jazyka může voda načítat, vnímat,absorbovat vjemy z okolí. Prostě dokáže kopírovat a pamatovat si.

Paměť vody, názorně popsal svou prací japonský vizionář Masaru Emoto. U ledových krystalů Masaru Emota je vidět obrovský rozdíl  u vody z řádu v porovnání s vodou z přírodních zdrojů.

Změny, které voda prodělá, než se dostane k naší vodovodní baterii jsou zarážející, přestože je vlastně také původně čerpána z přírodního zdroje. Působení přírody jistě nelze nikdy zcela nahradit. Harmonizací rozumíme procesy, které mají za cíl přiblížit energetickou hodnotu a strukturu vody z řádu na úroveň přírodní pramenité vody.

Vodě je potřeba dát pozitivní vjem-informaci, kterou si do sebe vtáhne. Smyslem naší karafy je vodu oživit a obnovit její energii ji tak, aby byla dobře přijímána buňkami živých organismů.

Tvar  karafy ViaHuman je navržený tak, aby  velikost a vzájemné poměry  jednotlivých stupňovitých částí karafy odpovídaly přírodní zákonitosti známé jako Zlatý řez.

Informační a energetická kvalita běžné kohoutkové vody se během několika minut v karafě zregeneruje a harmonizuje.

Vedle vlivu na vodu jsou naše karafy krásným důkazem zručnosti českých sklářů. V kombinaci s pečlivou a kreativní prací při designování holbornů karaf tvoří originální, kompletně ručně vyráběný artefakt.